Ale np w tamtym roku z najciekawszym PO IG (8.1.1)
PO IG ogólnie jest ciekawy i "tańszy" w przygotowaniu dokumentacji niż większość pozostałych. Zresztą, kiedy ktoś - tak jak ja -opiera swoje dochody na sucess fee - czyli zarabia od pozyskanych faktycznie środków patrzy się na wiele spraw z innego punktu widzenia.
Z ósmego fajne są tematy, do których jeszcze można składać obecnie np. rozbudowa firm ISP – (nabór trwa jeszcze przez ponad 3 tygodnie) a środki gdzie przeznaczone dla usługodawców internetowych ISP (Internet Service Provider), dla których są wyniki inwentaryzacji zasobów sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu, które stanowią podstawę weryfikowania obszaru objętego wsparciem w ramach działania.
Na poziomie RPO Mazowsze otwarty jest komplementarny 2.3 RPO min. na wparcie oprogramowania klasy CRM czy ERP (choć nie tylko).
Przykładowy projekt: Budowa dedykowanej infrastruktury teleinformatycznej stworzonej pomiędzy najbliższym lub najbardziej efektywnym punktem dystrybucji Internetu a grupą(-ami) docelową(-ymi). Działanie ma na celu stworzenie możliwości bezpośredniego dostarczania usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu na etapie tzw. ostatniej mili. Na obszarze gminy może być realizowany więcej niż 1 projekt tego typu.
Drugi temat to mikro i mali przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok. Wsparcie może zostać przyznane na indywidualne projekty, mające na celu świadczenie e-usługi lub wytworzenie produktów cyfrowych niezbędnych do świadczenia tej usługi.
Rodzaje projektów:
W ramach działania będą dofinansowywane projekty mające na celu świadczenie usług drogą elektroniczną (e-usług) spełniających łącznie następujące warunki:
1. są świadczone w sposób częściowo lub całkowicie zautomatyzowany przez technologię informacyjną i wymagają niewielkiego udziału człowieka po stronie usługodawcy,
2. są świadczone za pomocą systemów teleinformatycznych w publicznych sieciach telekomunikacyjnych,
3. są świadczone na indywidualne żądanie usługobiorcy,
4. są wykonywane bez jednoczesnej obecności stron w tej samej lokalizacji.
Wykluczenia:
W ramach działania nie będą dofinansowywane projekty mające na celu świadczenie usług poczty elektronicznej, usług związanych z hostingiem oraz usług związanych z rejestracją i utrzymaniem domen internetowych, jak również projekty mające na celu obrót handlowy produktami
Trzeci to mikro i mali lub średni przedsiębiorcy średni przedsiębiorcy współpracujący na podstawie zawartych umów o współpracy z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, planujący rozpoczęcie lub rozwój współpracy w oparciu o rozwiązania elektroniczne, w tym w szczególności przez dostosowanie własnych systemów informatycznych do systemów informatycznych przedsiębiorców, z którymi kooperuje, w celu umożliwienia automatyzacji wymiany informacji między systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorców – z wyłączeniem klastrów innowacyjnych.
Rodzaje projektów:
Przedmiotem wsparcia będą przedsięwzięcia o charakterze technicznym, informatycznym, oraz organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej. Funkcje B2B obejmują między innymi: prognozowanie, planowanie, zaopatrzenie, produkcję, magazynowanie, realizację umów i kontraktów, sprzedaż, serwis, doradztwo oraz wymianę doświadczeń uczestników rynku.





