Etui typu bumper

Etui typu bumper

Poszukujesz ciekawie wyglądające etui do telefonu? Chcesz aby nie kosztowało fortuny, było wygodne w użytkowaniu, a jednocześnie zapewniało doskonałą ochronę twojemu telefonowi? Połączenie tych wszystkich wymagań w jednym produkcie nie jest łatwym zadaniem. Udało się jednak to zrobić twórcom etui typu bumper.

Bumper czyli zderzak

W odróżnieniu od klasycznych modeli etui, bumper charakteryzuje się niepowtarzalnym kształtem oraz konstrukcją. Głównym elementem tego etui jest ramka z aluminium, zakładana na boki urządzenia. Działa ona niczym zderzak, zabezpieczając telefon przed upadkiem i uderzeniem narożnikiem w podłoże. Właśnie w ten sposób ląduje na ziemi zdeydowana większość spadających telefonów. Wskutek takiego upadku zostają poważnie uszkodzone. Najmniej dotkliwe są wyłącznie wgięcia i ułamania obudowy. Znacznie poważniejszym rodzajem uszkodzenia jest pęknięcie wyświetlacza. Wcale o to nie trudno, bo uderzając narożnikiem w podłoże, na telefon zostaje przeniesiona duża ilość naprężeń.

Jak zbudowany jest bumper

Zasadniczo etui bumper składa się z dwóch elementów. Pierwszy z nich to aluminiowa ramka, dopasowana do wielkości i kształtu telefonu. Aby mogła spełniać ona powierzone jej zadanie, została powleczona specjalną warstwą elastycznego tworzywa. Najczęściej będzie to elastyczne tworzywo TPU, bardzo dobrze pochłaniające wstrząsy i zapewniające pierwszorzędną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Należy również dodać, że tworzywo TPU jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i bardzo łatwe do utrzymania w idealnej czystości.

Bumper z dodatkowymi pleckami

Z założenia etui bumper nie posiada plecków. Zdarzają się jednak modele, które mają specjalnie wyprofilowane szyny, do których można wsunąć dedykowane plecki. Plecy etui typu bumper wykonane są z przeźroczystego tworzywa sztucznego, również odpornego na uszkodzenia mechaniczne i załamania. Jest to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą zapewnić telefoni nie tylko ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi spowodowanymi upadkiem, ale także zarysowaniem powierzchni plecków, na skutek przesuwania telefonu po powierzchni stołu itp. Etui bumper bez trudu zakupimy do wszystkich popularnych na rynku modeli telefonów. W swoich bocznych ściankach posiadają one niezbędne wyprofilowania, ułatwiające włączanie i wyłączanie urządzenia, a także obsługę slotów na ładowarkę i gniazdo słuchawkowe.