Jak czyścić smartfon

Jak czyścić smartfon


Intensywnie używasz swój telefon, korzystając z niego w najtrudniejszych warunkach terenowych? Jeśli tak, już po krótkim czasie urządzenie może wymagać gruntownego czyszczenia. Należy je przeprowadzić z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i przy użyciu profesjonalnych urządzeń i sprzętów. Tylko to gwarantuje mu całkowitą sprawność, a także nie uszkodzi delikatne obudowy telefonu.

  • Odkurzanie – pierwszy etap polega na oczyszczeniu telefonu z luźnych zanieczyszczeń oraz kurzu. Można do tego wykorzystać odkurzać z założoną końcówką szczotkową, pod warunkiem że jest czysta i miękka. Odkurzając telefon, szczególną uwagę należy poświęcić gniazdom słuchawkowym, ładowania i otworom z głośnikami. W tych niewielkich zakamarkach może zbierać się bardzo dużo kurzu i innych zanieczyszczeń. Efektem tego może być pogorszona jakość dźwięku, rozmów, a także problemy z ładowaniem, powodowane zabrudzeniami na stykach.
  • Czyszczenie z tłustych śladów – obudowę telefonu czyści się najlepiej delikatnymi chusteczkami zwilżonymi bezpiecznym środkiem na bazie alkoholu. Jest to skuteczna metoda usuwania tłustych śladów i zabrudzeń, spowodowanych np. brudem na opuszkach palców, odkładaniem telefonu na brudne powierzchnie, a także użytkowaniem go w miejscach o dużym zapyleniu lub tam, gdzie powstaje duża ilość pary podczas gotowania. Jak należy czyścić taki sprzęt? Przede wszystkim należy mieć pewność, że chusteczka jest bezpieczna dla obudowy i ekranu, czyli nie zawiera żadnych ciał stałych w postaci ziarenek piasku czy opiłków metalu. Mogłyby one uszkodzić i zarysować powierzchnię telefonu i ekranu.
  • Akcesoria do czyszczenia – utrzymanie smartfona w czystości będzie łatwiejsze, jeżeli zadbamy o właściwe akcesoria do tego zadania. Są to specjalne ściereczki z mikrofibry, a także zestaw szczoteczek do usuwania zanieczyszczeń z gniazd w obudowie. Czyszcząc telefon, pamiętajmy również o otwarciu gniazd na karty pamięci lub szufladek na nie. W nich również lubią odkładać się większe ilości brudu.
  • Ładowarka – ostatnim etapem czyszczenia telefonu jest doprowadzenie do porządku ładowarki telefonicznej. Zazwyczaj jest ona przez cały czas wpięta do gniazdka telefonicznego i jej przewód luźno zwisa. W szczelinach złącza mogą znajdować się większe lub mniejsze ilości zanieczyszczeń, negatywnie wpływających na pracę urządzenia. Czyszczenie ładowarki rozpoczynamy od odkurzenia jej, a następnie przetarcia wilgotną szmatką. Całość rzecz jasna wykonujemy na ładowarce odłączonej do zasilania.