Smartfon na wakacjach

Smartfon na wakacjach

Wybierasz się na wakacje? Jeśli tak, na pewno będzie ci towarzyszyć twój telefon. Warto już teraz o niego odpowiednio zadbać, zapewniając mu najlepszą możliwą ochronę i bezpieczeństwo.


Niezależnie czy spędzisz urlop na plaży lub w górach, twój telefon jest mocno narażony na uszkodzenia mechaniczne, działanie piasku i wilgoci. Czy można się przed tym chronić? Oczywiście że tak. Oto nasze sposoby.


Ochrona przed piaskiem i wodą – wodoszczelne etui

Być może nie jest designerskim hitem sezonu, ale okazuje się bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. Jest to specjalne etui typu portfel. Wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego zapewnia idealną ochronę przed działaniem wody morskiej, a także zabezpiecza telefon przed drobnymi ziarenkami piasku. Co trzeba wiedzieć o tym modelu etui? Przede wszystkim ma ono nieco większe wymiary, tak aby móc pomieścić niemal każdy współczesny model smartfonu, również należące do tych większych. Dodatkowo, przedni panel etui wykonany został ze specjalnego, bezbarwnego tworzywa sztucznego. nie tylko zapewnia ono doskonałą widoczność na ekran, ale również pozwala na sterowanie dotykowe urządzeniem, bez potrzeby jego wyjmowania z pokrowca. Jest to niezwykle przydatne, kiedy chcemy odczytać wiadomość, a nie zamierzamy wyjmować każdorazowo urządzenia z etui. Wodoszczelne etui na plaże nie byłoby tak skuteczne, gdyby nie odpowiednie zapięcie. Nie może ono przepuszczać wody i trzeba przyznać, że zadanie to spełnia wyśmienicie. Jest to rodzaj dedykowanego zapięcia, dodatkowo zabezpieczonego gumową nakładką. Całość została wyposażona w wygodny sznurek, za pomocą którego etui możemy powiesić na szyi. Zapewnia to wygodny dostęp do urządzenia przez cały czas pobytu na plaży lub nad basenem, a jednocześnie pozwala uniknąć zagubienia urządzenia w tłumie plażowych
akcesoriów.


Etui na telefon idealne na górskie wycieczki
Część z nas na pewno woli aktywny wypoczynek w górach niż błogie lenistwo na plaży. Jakie etui zapewnia wówczas najlepszą ochronę naszemu telefonowi? Oczywiście mamy na myśli etui pancerne. W odróżnieniu od większości etui na telefon do codziennego użytkowania, jest ono wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, między innymi kevlaru. Zapewnia to doskonałą wytrzymałość na wstrząsy spowodowane upadkiem z dużych wysokości. Przy takim użytkowaniu telefonu, należy również zadbać o właściwą ochronę wyświetlacza. Tutaj z pomocą przychodzi nam szkło ochronne H9. Jest to jedna z najmocniejszych szkieł, bardzo wytrzymałe na zarysowania. W momencie upadku, to ono przejmuje na siebie większość naprężeń, skutecznie zabezpieczając wyświetlacz telefonu przed pęknięciem lub innymi mechanicznymi uszkodzeniami. Wybierając etui na telefon na wakacje pamiętaj:

– aby było dobrze dopasowane i ściśle przylegało do telefonu,

– etui na pobyt nad wodą zapewniało wodoszczelność,

– etui na pobyt w górach dobrze amortyzowało wstrząsy,

– można było dopasować szkło ochronne do etui, by schowało się pod jego rantami,

– wybierać etui z otworami na zawieszkę – można go wówczas przymocować do smyczy na

szyję.